Kindcentrum De Kemp Egchel
De gemeente Peel en Maas werkt met een Integraal Huisvestingsplan (IHP). Het IHP is door de gemeenteraad vastgesteld in 2021 en in 2025 geactualiseerd. Het IHP loopt van 2025-2040. Dit is een lange termijnvisie op onderwijshuisvesting en hiermee wordt gewerkt aan goede, stimulerende onderwijshuisvesting voor alle kinderen in Peel en Maas.
Zo kunnen zij groeien naar zelfstandige, zelfredzame kinderen, die meedoen aan de maatschappij, rekening houdend met hun leeftijd en ontwikkelingsniveau. De plannen die worden gemaakt voor het (ver)nieuwde Kindcentrum De Kemp in Egchel zijn onderdeel van dit IHP.
De huidige huisvesting van KC de Kemp is gebouwd in 1959 en is nodig aan vervanging toe. Het ruimtegebrek wordt nog opgevangen met tijdelijke huisvesting en de voorzieningen (functionaliteit, sanitair en ventilatie) zijn sterk verouderd.
De gemeenteraad heeft dinsdag 26 mei 2026 ingestemd met het voorstel om te investeren in de vernieuwbouw van Kindcentrum De Kemp in Egchel. Met dit besluit krijgt Egchel een modern en toekomstbestendig kindcentrum waar onderwijs en kinderopvang samenkomen.
Locatie

Planning
- 27 juni 2024 voorkeursscenario met bijbehorend krediet beschikbaar
- 3e kwartaal 2024 – 4e kwartaal 2025: Ontwerpfase/bouwplan
- 1e kwartaal 2026: Aanbesteding
- 2e kwartaal 2026 – 3e kwartaal 2027: Realisatie nieuw Kindcentrum De Kemp
Contact
Voor vragen over het onderwijs inhoudelijk kunt u contact opnemen met Nicole Litjens van Kindcentrum de Kemp. Zij is bereikbaar via e-mail nicolels@ikcdekemp.nl of telefonisch via 077 307 3636. Meer informatie vindt u ook op de website van IKC De Kemp (Deze link gaat naar een externe website).
Voor vragen over onderwijshuisvesting Kindcentrum De Kemp kunt u contact opnemen met de projectleider Onderwijshuisvesting, bereikbaar via 077 306 66 66.
Nieuws
Het laatste nieuws over dit project: