Inwoners denken mee
Kessel is het eerste dorp in de gemeente Peel en Maas waar gebiedsgericht werken wordt toegepast. De verschillende opgaven in het dorp worden in samenhang met elkaar in beeld gebracht en afgewogen. Het gaat onder andere om woningbouw, verkeer, parkeren en kansen voor sport.
Een werkgroep van actieve inwoners uit Kessel denkt met de gemeente mee bij dit proces.
Meedenkavond
Op 19 november 2025 organiseerde de gemeente een avond voor alle inwoners van Kessel om mee te denken. Zo’n 80 inwoners uit het dorp bezochten deze avond. Zij werden meegenomen in het proces dat tot nu toe is doorlopen met het gebiedsgericht werken en de voorlopige toekomstscenario’s die zijn uitgewerkt op kaarten. Oftewel: de kaart van Kessel. De aanwezige inwoners konden deze kaarten bekijken, er vragen over stellen en hun ideeën, opmerkingen of aandachtspunten meegeven aan de gemeente. Van deze mogelijkheid werd volop gebruik gemaakt.
Scenario’s
Er zijn vier voorlopige scenario’s uitgewerkt voor Kessel:
- Scenario A (PDF, 7.9 MB): Voetbal en tennis op een nieuwe plek tussen Ursulahof en Rijksweg. De huidige voetbalvelden en tennisvelden komen vrij voor wonen, parkeren en/of meer groen
- Scenario B (PDF, 8.0 MB): Samenvoegen van de tennisvelden met de voetbalvelden op het sportpark aan de Roode Eggeweg. Wonen aan de oostzijde van het dorp en de huidige tennisvelden komen vrij voor wonen, parkeren en/of meer groen
- Scenario C (PDF, 8.0 MB): Voetbal en tennis op een nieuwe plek aan de oostzijde van het dorp. De huidige voetbalvelden en tennisvelden komen vrij voor wonen, parkeren en/of meer groen
- Scenario D (PDF, 8.0 MB): Voetbal en tennis op een nieuwe plek richting het bedrijventerrein. De huidige voetbalvelden en tennisvelden komen vrij voor wonen, parkeren en/of meer groen
Let op, het gaat nog om voorlopige scenario’s. Deze kunnen nog wijzigen. Aan deze kaarten kunnen geen rechten worden ontleend.
Vervolg
De gemeente neemt de inbreng van de werkgroep uit Kessel en de opbrengst van de meedenkavond mee in het verdere proces van gebiedsgericht werken. De verschillende scenario’s worden gezamenlijk bekeken en afgewogen. Zo komt de gemeente tot één of meerdere scenario’s die verder opgepakt worden.
Dan volgen zaken als eventueel de aankoop van gronden, het maken van ontwerpen, onderzoeken en ruimtelijke procedures. Dat vraagt nog de nodige tijd. Maar in elk geval ligt er dan een ruimtelijk ontwikkelperspectief voor Kessel. Oftewel: een kaart van Kessel voor de toekomst. Dankzij de geslaagde bijeenkomst van 19 november 2025 is deze kaart weer een stap dichterbij gekomen.