Project aanleg buisleiding voor CO2

27 maart 2026

Gasunie en het ministerie van Economische Zaken en klimaat (EZK) willen een buisleiding voor het transport van CO2 aanleggen tussen Boxtel en Venlo. Deze buisleiding komt ook door de gemeente Peel en Maas. Het project wordt de Delta Rhine Corridor (DRC) Oost genoemd. Er wordt nu gestart met het uitwerken van de plannen.

Online informatiebijeenkomst

In een online informatiebijeenkomst geven het ministerie en Gasunie uitleg over de plannen van de DRC Oost. De online bijeenkomst (Deze link gaat naar een externe website) is op donderdag 16 april 2026 van 19.00 uur tot 20.00 uur. De bijeenkomst is later ook terug te kijken via deze website.

Vragen indienen

U kunt uw vragen van tevoren indienen. Tijdens de bijeenkomst worden deze vragen beantwoord. U kunt het formulier (Deze link gaat naar een externe website) hiervoor op de website van het RVO vinden.. Graag ontvangen het ministerie en Gasunie uw vragen voor woensdag 8 april 2026. Bij het beantwoorden van uw vragen blijft u anoniem.

Reageren

De DRC Oost gaat over de realisatie van één ondergrondse buisleiding, inclusief technische installaties. Deze buisleiding wordt gebruikt voor het transport van CO2 van de Duitse grens bij Venlo naar Boxtel. De route ligt zoveel mogelijk in het gebied dat daarvoor is gereserveerd in het Programma Energie Hoofdstructuur (de ‘PEH-strook’). Op de afbeelding (PDF, 203.7 kB) kunt u zien hoe de route loopt.

Op de website van de Gasunie staat een meer gedetailleerde afbeelding (Deze link gaat naar een externe website) waar u kunt zien hoe de PEH-strook loopt. De exacte ligging van de buisleidingen wordt in de volgende stappen nog verder uitgewerkt.

Tot en met 7 mei 2026 kunt u reageren op deze eerste ideeën. In het Voornemen en voorstel voor Participatie (Deze link gaat naar een externe website) leest u er meer over. Ook leest u in dit document hoe het ministerie en Gasunie u willen betrekken bij dit proces. Op deze webpagina kunt u ook uw reactie indienen.

Meer informatie over de inhoud van de plannen vindt u op de website van de Gasunie (Deze link gaat naar een externe website). Via deze website kunt u zich ook aanmelden voor de nieuwsbrief.

Waarom wordt er een nieuwe leiding gebouwd?

De industrie staat voor de opgave om minder CO2 uit te stoten en zo te verduurzamen. In veel gevallen kan de industrie verduurzamen door zo veel mogelijk over te gaan op elektriciteit. Waar dat niet mogelijk is, kunnen fossiele brandstoffen worden vervangen door bijvoorbeeld waterstof. Voor sommige industrie is ook dat niet mogelijk.

Om de uitstoot van CO2 toch te verminderen, kan CO2 worden afgevangen bij de industrie en worden opgeslagen in lege gasvelden onder de Noordzee. Hierdoor wordt voorkomen dat CO2 in de atmosfeer terechtkomt. Om CO2 te vervoeren naar ondergrondse opslagplaatsen onder de Noordzee, legt de DRC Oost een ondergrondse buisleiding aan.