Nieuwe opvallende prullenbakken langs de Maas
4 maart 2026
Langs de Maasoevers in onze gemeente staan nieuwe, extra opvallende prullenbakken. Ze zijn bewust blauw van kleur, zodat ze goed zichtbaar zijn in de groene natuur. Zo helpen we bezoekers om hun afval meteen netjes weg te gooien.
Informatieborden
Naast de nieuwe prullenbakken zijn er ook informatieborden geplaatst. Op deze borden vragen we bezoekers om niet te kamperen of vuur te maken en het gebied schoon te houden. Gooi uw afval in de prullenbakken en laat geen grote spullen achter, zoals stoeltjes of vishengels.
Samen houden we onze Maasoevers schoon
Onze gemeente heeft prachtige plekjes langs de Maas. Daar zijn we trots op. En natuurlijk willen we dat iedereen daarvan kan blijven genieten.
In het drukke recreatieseizoen zagen we helaas dat er soms illegaal werd gekampeerd en dat er afval achterbleef. Dat is zonde van zo’n mooi gebied.
Daarom hebben we samen met Rijkswaterstaat, BOA’s, afvalinzamelaars en de vrijwilligers van Peel en Maas Schoon en Baarlo Schoon gezocht naar een passende oplossing. Hierbij was de vraag: Hoe kunnen we bezoekers op een vriendelijke manier aansporen om het gebied netjes te houden? Met de nieuwe prullenbakken en duidelijke informatieborden zetten we een belangrijke stap om dit samen voor elkaar te krijgen.
Samen zorgen we ervoor dat onze Maasoevers mooi blijven. Voor ons én voor iedereen die na ons komt.
Dank u wel dat u meehelpt!