Op donderdag 23 oktober 2025 is het niet mogelijk om een paspoort, rijbewijs of identiteitskaart af te halen.

Nieuwe tv-serie Over taal gesproken! op Omroep P&M

17 oktober 2025

Vanaf dinsdag 21 oktober 2025 besteedt Omroep P&M wekelijks aandacht aan taal en communicatie bij inwoners in Peel en Maas. In de nieuwe tv-serie ‘Over taal gesproken!’ vertellen inwoners van Peel en Maas openhartig over hun ervaringen met taal, lezen, schrijven en digitale vaardigheden. In 4 afleveringen laten ze zien hoe belangrijk taal is om goed te kunnen meedoen in de samenleving.

Bekijk de eerste aflevering op dinsdag 21 oktober om 18.00 uur op Omroep P&M. De uitzending wordt de hele avond herhaald en is ook online terug te kijken.

Thema’s in de afleveringen

De serie gaat op verschillende manieren in op taaluitdagingen:

  • Dokter Saar geeft consulten over uitdagingen met taal.
  • Er is aandacht voor moeilijk taalgebruik in officiële documenten.
  • Inwoners worden gevraagd over straattaal.
  • Een stotteraar komt aan het woord.
  • Er wordt onderzocht hoe mensen met handen en voeten communiceren als ze uit totaal verschillende culturen en achtergronden komen.

Samenwerking

Het initiatief is een samenwerking tussen Omroep P&M en Taalpunt Peel en Maas. Samen willen zij meer aandacht vragen voor taal en communicatie en laten zien dat er hulp en ondersteuning beschikbaar is voor wie beter wil leren lezen, schrijven of omgaan met computers. Taalpunt Peel en Maas is onderdeel van de Bibliotheek Maas en Peel, in samenwerking met Vorkmeer en gemeente Peel en Maas.