Iemand voordragen voor de Cultuurprijs Peel en Maas 2024

Geplaatst op zaterdag 27 april 2024

Na 2 jaar afwezigheid zijn we blij dat we de Cultuurprijs Peel en Maas in 2024 weer uitreiken op vrijdag 1 november 2024 in DOK6. De Cultuurprijs is voor personen, instellingen en initiatieven, die een belangrijke bijdrage leveren aan het culturele leven van onze gemeente. U kunt tot en met zondag 2 juni 2024 iemand voordragen.

Culturele prestaties

Peel en Maas barst van het culturele initiatief. Daar zijn we blij mee en daar mogen we trots op zijn. De Cultuurprijs Peel en Maas is dan ook een mooie erkenning van de gemeente voor uitzonderlijke culturele prestaties.

Natuurlijk denkt u hierbij aan kunst, muziek en toneel. Maar cultuur is ook literatuur, dans, fotografie, architectuur, folklore en volkskunst. En laten we niet vergeten dat ook veel mensen zich inzetten voor erfgoed, cultuureducatie en geschiedkunde. Zowel amateur- als beroepsbeoefenaars komen in aanmerking voor de prijs.

Voorwaarden kandidaten

Onderbouw de inzending met heldere, overtuigende argumenten, die aansluiten op onderstaande voorwaarden:

  1. De kandidaat moet een bijzondere meerwaarde hebben voor de cultuur in onze gemeente.
  2. De kandidaat moet het belang van de gemeenschap dienen.
  3. Van de kandidaat moet een inspirerende werking uitgaan.
  4. Er moet sprake zijn van oorspronkelijkheid ofwel originaliteit.
  5. Anderen moeten de kandidaat voordragen; het is dus niet mogelijk om jezelf of de eigen organisatie voor te dragen.

Iemand voordragen

U kent vast iemand in uw omgeving die aan bovenstaande criteria voldoet. De gemeente nodigt u daarom uit om deze kandidaat voor te dragen voor de prijs. U kunt iemand tot en met zondag 2 juni 2024 voordragen voor de Cultuurprijs Peel en Maas 2024.

Stuur een e-mail naar cultuurprijspeelenmaas@gmail.com en zet bij het onderwerp: ‘Kandidaat 2024’.