PM2,5-sensoren nieuwe plek
PM2,5-sensoren krijgen een nieuwe plek binnen Grenzeloos Meten 2.0. Eerder lieten we weten dat de PM2,5-sensoren na afloop van het project Grenzeloos Meten zouden blijven hangen om de luchtkwaliteit langer te kunnen volgen. Inmiddels is de voorbereiding van Grenzeloos Meten 2.0 gestart. Daarbij zijn nieuwe keuzes gemaakt over de inrichting van het meetnetwerk.
Dat betekent dat de PM2,5-sensoren toch niet op hun huidige locaties blijven hangen. De sensoren blijven wel onderdeel van Grenzeloos Meten 2.0, maar worden op andere locaties ingezet. Zo sluit het meetnetwerk beter aan op de doelen en onderzoeksvragen van het vervolgproject.
De komende periode worden de huidige sensoren verwijderd en opnieuw geplaatst. De verzamelde meetgegevens uit het eerste project vormen een waardevolle basis voor het vervolg.
We bedanken alle deelnemers die hun tuin beschikbaar hebben gesteld voor de metingen. Dankzij hun inzet hebben we veel geleerd over de luchtkwaliteit in onze regio. Ook in Grenzeloos Meten 2.0 blijven we werken aan een beter inzicht in de luchtkwaliteit en een gezonde leefomgeving. De ervaringen en resultaten uit het eerste project nemen we daarbij mee.