Gebiedsgerichte aanpak NOVEX De Peel
19 juni 2026
Het Kabinet heeft 300 miljoen euro beschikbaar gesteld voor de Peel. Vandaag hebben 22 overheidsorganisaties hun handtekening gezet onder de samenwerkingsovereenkomst Gebiedsgerichte aanpak NOVEX De Peel.
Samen met het bijbehorende uitvoeringsprogramma vormt dit een belangrijke mijlpaal in de samenwerking tussen 17 gemeenten, 2 provincies, 2 waterschappen en het Rijk. Beter bekend als NOVEX De Peel.
Met dit uitvoeringsprogramma wordt die 300 miljoen euro omgezet in 5 integrale maatregelpakketten die zich richten op natuurbehoud en -herstel, hydrologische verbeteringen en stikstofreductie nabij de Natura 2000-gebieden Deurnsche Peel & Mariapeel (inclusief De Bult), Groote Peel en Sarsven en de Banen.
Een van die 5 projecten is het Meijels Agrarisch Perspectief. 'Ik ben ontzettend trots op wat deze Meijelse ondernemers voor elkaar gekregen hebben', zegt Wethouder Berben. 'Dit resultaat laat zien wat er mogelijk is als ondernemers en inwoners samen plannen maken en daar volop energie in steken. Verschillende overheden hebben een belangrijke rol bij het realiseren van deze plannen, ieder vanuit een eigen verantwoordelijkheid.'
Hiermee wordt een belangrijke stap gezet in het weer op gang brengen van de vergunningverlening, zodat de noodzakelijke toekomstbestendige ontwikkeling van het gebied op gang komt.
De schop gaat in de grond
Dit pakket is een belangrijke eerste stap op weg naar een toekomstbestendige Peel waarin natuur, ondernemen en leefbaarheid in balans zijn. Want het doel voor De Peel van 2050 is tenslotte een natuurlijke, ondernemende en leefbare regio, waar boeren en andere ondernemers een goede boterham verdienen, ruimte is voor nieuwe bedrijvigheid én waar het fijn leven is in de steden en de dorpen.