Er is een grote natuurbrand in de Heldense Bossen. Heeft u last van de rook, sluit ramen en deuren en zet mechanische ventilatie uit. Meer informatie website Veiligheidsregio (Deze link gaat naar een externe website).

Gratis bomenactie weer van start

30 april 2026

Om de gemeente Peel en Maas groener en mooier te maken, geven we weer gratis bomen weg. Hierdoor is de omgeving beter bestand tegen het veranderende klimaat.

Het is steeds vaker erg warm en er zijn meer zware regenbuien. Een boom planten is een goede manier om onszelf beter te beschermen hiertegen. Ook zorgen bomen voor een betere biodiversiteit. Daarnaast hebben bomen een positieve invloed op de gezondheid en de omgeving waar u woont.

In de openbare ruimte zit veel in de bodem, zoals leidingen en riolering. Er is zo niet veel ruimte voor bomenplant. In voortuinen is vaak wel plek om bomen aan te planten. Daarom kan iedere inwoner van Peel en Maas die binnen de bebouwde kom woont, 1 of 2 gratis bomen voor in de voortuin aanvragen.

Voorwaarden en aanmelden

Vanaf 1 mei 2026 kunt u weer een gratis boom aanvragen. Kijk voor de voorwaarden en het aanmeldformulier op de pagina Gratis bomen. We kunnen maximaal 200 aanmeldingen verwerken, dus wees er snel bij.