Wie verdient de Cultuurprijs

Geplaatst op zaterdag 27 maart 2021

Op 19 november 2021 is de uitreiking van de ‘Cultuurprijs Peel en Maas’. De Cultuurprijs is er voor personen, instellingen en initiatieven, die een belangrijke bijdrage leveren aan het culturele leven in onze gemeente. Peel en Maas barst van het culturele initiatief. Daar zijn we blij mee en daar mogen we trots op zijn. De Cultuurprijs Peel en Maas is dan ook een mooie erkenning.

Wat is cultuur?

Natuurlijk denkt u hierbij aan kunst, muziek en toneel. Maar cultuur is ook literatuur, dans, fotografie, architectuur en folklore en volkskunst. En laten we niet vergeten dat ook veel mensen zich inzetten voor cultuureducatie en geschiedkunde. Zowel amateur- als beroepsbeoefenaars komen in aanmerking voor de prijs.

Kandidaten moeten aan de volgende criteria voldoen:

  • de kandidaat moet een bijzondere meerwaarde hebben voor de cultuur in onze gemeente
  • de kandidaat moet het belang van de gemeenschap dienen
  • van de kandidaat moet een inspirerende werking uitgaan
  • er moet sprake zijn van oorspronkelijkheid ofwel originaliteit
  • anderen moeten de kandidaat voordragen! Het is dus niet mogelijk om u zelf of de eigen organisatie voor te dragen.

Nominatie insturen

Stuur uw nominatie voor zondag 9 mei 2021 in. Stuur hiervoor een e-mail naar Cultuurprijs Peel en Maas met als onderwerp 'Nominatie 2021'. Onderbouw de inzending met heldere, overtuigende argumenten, die aansluiten op onderstaande criteria. 

Kandidaten worden beoordeeld op deze criteria:

  • de kandidaat moet een bijzondere meerwaarde hebben voor de cultuur in onze gemeente
  • de kandidaat moet het belang van de gemeenschap dienen
  • van de kandidaat moet een inspirerende werking uitgaan
  • er moet sprake zijn van oorspronkelijkheid ofwel originaliteit
  • anderen moeten de kandidaat voordragen. Het is dus niet mogelijk om jezelf of de eigen organisatie voor te dragen.

Naast de Cultuurprijs kiest het Comité uit de genomineerden ook een winnaar voor de Stimuleringsprijs. Daarnaast kan iedereen in het najaar ook nog via Facebook en e-mail stemmen op de genomineerden voor de Publieksprijs.

Uitreiking 

Op vrijdag 19 november 2021 is een speciale uitreiking van de ‘Cultuurprijs Peel en Maas’ in het DOK6 theater in Panningen. Voor het jaar 2020 worden de winnaars bekend gemaakt én voor het jaar 2021. 

Door corona was er helaas geen uitreikingsavond in 2020. De nominatieronde en stemming voor editie 2020 hebben wel al plaats gevonden.

Genomineerden 2020

Ankie Rutten

Me On Stage 

St. Willibrordus